VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 28 marca 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 28 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Umowy z pracownikiem: Trzecia umowa musi być na czas nieokreślony Autor : God
Pracodawca i Pracownik

Uwaga! W ciągu 36 kolejnych miesięcy łączny okres wykonywania pracy przez czasownika na rzecz jednego pracodawcy-użytkownika nie może przekroczyć 12 miesięcy. Jeżeli pracownik tymczasowy zastępuje zatrudnioną u pracodawcy-użytkownika osobę nieobecną, to okres pracy tymczasowej nie może przekroczyć 36 miesięcy.


WEDŁUG KODEKSU CYWILNEGO

Najczęściej przy pracach sezonowych pracodawcy zawierają umowę o dzieło albo umowę-zlecenie. Pierwszą z nich reguluje art. 627 k.c.


Przyjmujący zamówienie zobowiązuje się do wykonania oznaczonego dzieła, a zamawiający do zapłaty wynagrodzenia. Jest to umowa rezultatu.


Osoba przyjmująca zamówienie działa na własny rachunek i nie jest nikomu podporządkowana. Ponosi pełne ryzyko związane z wykonaniem pracy. Nie otrzyma wynagrodzenia, gdy nie spełni wymagań umowy. Pracę musi bowiem wykonać poprawnie, zgodnie z określonym sposobem i terminem. Inaczej zamawiający może zażądać zmiany sposobu wykonywania dzieła i wyznaczyć odpowiedni termin, a po jego bezskutecznym upływie odstąpić od umowy lub polecić wykonanie poprawek. Zamawiający może też zrezygnować z usług wykonawcy i zlecić pracę innej osobie.


Zlecenie natomiast to umowa starannego działania. Przyjmujący zobowiązuje się dokonać określonej czynności dla zlecającego (art. 734 k.c.).


Umowa-zlecenie może być nieodpłatna, ale zazwyczaj tak nie jest. Zleceniobiorca może powierzyć jej wykonanie osobie trzeciej. Zleceniodawca musi uważać, aby umowa-zlecenie nie przypominała klasycznego stosunku pracy. Od zleceniobiorcy nie może więc żądać, aby np. świadczył pracę zgodnie z regulaminem pracy lub przestrzegał ustalonego w firmie czasu pracy. Zleceniobiorca świadczący pracę jak pracownik może wystąpić z powództwem o ustalenie, że istniał stosunek pracy. Takie prawo - w imieniu osoby zmuszonej do wykonywania pracy na podstawie umowy cywilnej - ma też inspektor Państwowej Inspekcji Pracy.


Źródło Rzeczpospolita

Strona << | 1 | 2 | 3 | >>

Komentarze

Wyświetlanie Sortowanie
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować. Zarejestruj lub zaloguj się
INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 330
Komentarzy: 1


Polecamy ebooki



BHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,220200061798 sekund.