VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 19 marca 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 55 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Kategoria: Ochrona Zdrowia

Teksty opublikowane w tej kategorii.
Autor : God _DNIA 01-12-2018 - 14:45 | 5312 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Jaka jest minimalna temperatura pracy na wolnym powietrzu zimą? Jakie środki ochronne pracownik powinien posiadać przy takiej pracy?
Praca Przepisy nie regulują minimalnej temperatury w otwartej przestrzeni, w której mogą pracować pracownicy. Tym samym nie mogą oni powstrzymać się od pracy nawet podczas silnych mrozów, pod warunkiem zapewnienia przez pracodawcę właściwej odzieży ochronnej. Należy ponadto pamiętać o pomieszczeniu do ogrzania się, jak również wydawaniu posiłków oraz napojów. Jeśli pracodawca w porze zimowej nie realizuje właściwie obowiązków bhp względem pracowników zatrudnionych na otwartej przestrzeni, musi liczyć się z możliwością powstrzymania się od pracy przez zatrudnionych – w sytuacji bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia.



Autor : God _DNIA 05-06-2015 - 09:49 | 8432 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Czy pracownik pracujący na wózku nożycowym powinien zakotwiczyć szelki bezpieczeństwa do konstrukcji wózka, czy innego stacjonarnego elementu poza wózkiem?
Zabezpieczenia Techniczne
Dla bezpieczeństwa pracownika pracującego na wózku nożycowym, chociaż nie jest to określone w przepisach bhp jako wymóg, wskazane jest zakotwiczyć szelki bezpieczeństwa do stacjonarnego elementu poza wózkiem, który uchroni pracownika przed upadkiem w momencie np. Przewrócenia się wózka czy innych niespodziewanych zdarzeń związanych z obsługą wózka nożycowego.

Pracownika pracującego na wysokości można zabezpieczyć poprzez zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń podczas takich prac do których można zaliczyć np. środki ochrony indywidualnej do ochrony przed upadkiem z wysokości jak: szelki bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa przymocowaną do stałych elementów konstrukcji, szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym (do prac w podparciu - na słupach, masztach itp.) oraz hełmy ochronne.



Autor : God _DNIA 09-08-2013 - 21:53 | 15828 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Obowiązki pracodawcy związane z wysokimi temperaturami
Ogólne informacje Obowiązki pracodawcy w związku z wysokimi temperaturami
Ogólne przepisy bhp nakładają na pracodawcę obowiązek zapewnienia odpowiedniej temperatury w zależności od rodzaju wykonywanej pracy, np. nie niższej niż 18°C (291 K) przy wykonywaniu lekkiej pracy fizycznej i w pomieszczeniach biurowych. Niestety ogólne przepisy bhp nie określają górnej granicy temperatury, w jakiej może być wykonywana praca, a np. latem temperatura zewnętrzna przekracza niejednokrotnie 30°C, co powoduje, że pracownicy wykonujący pracę w pomieszczeniach pracy mogą być narażeni na tzw. stres gorący. Dotyczy to nie tylko hutników, piekarzy i pracowników zajmujących się wypalaniem ceramiki budowlanej, gdzie wydzielanie ciepła wynika z procesu produkcyjnego, ale również nieklimatyzowanych zakładów pracy i obiektów użyteczności publicznej.



Autor : God _DNIA 23-04-2013 - 13:03 | 7068 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : IBWR Instrukcja Bezpiecznego Wykonywania Robót podstawą podjęcia współpracy z dużymi firmami budowlanymi
NOWE PRZEPISY

Jeżeli nie spełnisz okreslonych wymogów bhp to podejmiesz podwykonwstwa w dużcyh firmach budowlanych jak Budimex , Polimex Mostostal, Skanska, Warbud, Mostostal Warszawa, HOCHTIEF Polska, Bilfinger Infrastructure / dawna nazwa Bilfinger Berger/


Według PIP w 2012 roku w budownictwie zaistaniało 560 wypadków na budowach, z czego 107 było śmiertlelnych. Główne przyczyny to upadki z wysokości.


Pomiędzy firmami Budimex , Polimex Mostostal, Skanska, Warbud, Mostostal Warszawa, HOCHTIEF Polska, Bilfinger Infrastructure, zostało zawarte Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Poszkodownymi w wypadkach na budowach powyższych są głownie osoby zatrudnione w firmach podwykonwczych. Siedem powyższych największych firm budowlanych przyjęło wspólną Instrukcję Bezpiecznego Wykonywania Robót tzw. IBWR.


Wszyscy podwykowykonawcy chcący podejmować współpracę muszą spełnić wymagania IBWR. Każdy podwykonawca przed przystapieniem do prac jest zobowiazany do opracowania Instrukcji Bezpiecznego Wykonywania Robót polegającej na dokonaniu analizy ryzyka występujacego podczas wykonywania poszczególnych prac.




Autor : God _DNIA 19-08-2011 - 15:29 | 6367 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : BHP - Okulary dla pracownika bez PIT i VAT
Fiskus

Faktura za szkła korekcyjne niezbędne w pracy, które funduje pracodawca, może być wystawiona na niego lub na zatrudnionego


Na gruncie podatku dochodowego to, na kogo będzie wystawiona faktura VAT za zakup okularów dla pracowników, których koszty pokrywa pracodawca, nie ma znaczenia. W obu wypadkach przekazanie ich nieodpłatnie pracownikowi będzie korzystać ze zwolnienia podatkowego.




Autor : God _DNIA 09-01-2007 - 11:30 | 5766 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Ratownicy nie mogą pracować sami
Zdrowie
warszawa_a_1-1.F.jpg
Ratownicy z pogotowia nie mogą samodzielnie jeździć w karetkach, choć pozwala na to ustawa
Ratownicy nie mogą pracować sami

Część załogi warszawskiego pogotowia musi przejść dodatkowe szkolenie, by móc samodzielnie udzielać pomocy rannym

Pan Krzysztof (nie chce ujawniać nazwiska) kilkanaście miesięcy temu ukończył pomaturalne studium ratownictwa medycznego. Po dwóch latach nauki i prawie trzech tysiącach godzin zajęć zatrudnił się w pogotowiu.

- Miałem nadzieję, że będę samodzielnie podejmował decyzje, tymczasem jeździłem w karetce jako noszowy -mówi. Duże nadzieje wiązał z ustawą o ratownictwie, która weszła w życie 1 stycznia. - Ale nadal jedynym działaniem medycznym, do jakiego mam prawo, to chodzenie z noszami -mówi.

W takiej samej sytuacji jest ponad 80 innych ratowników z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Poznańskiej.




Autor : Gabriela _DNIA 20-09-2006 - 00:45 | 6041 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy w odniesieniu do pracownic w ciąży
Pracodawca i Pracownik
Jakie są prawa i obowiązki pracodawcy w odniesieniu do pracownic w ciąży
W okresie ciąży pracownica podlega szczególnej ochronie nie tylko przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę, ale również przed nadmiernym wysiłkiem oraz czynnikami, które mogą w sposób negatywny wpłynąć na jej zdrowie. Naruszenie przepisów w tym zakresie skutkuje odpowiedzialnością pracodawcy za wykroczenia przeciwko prawom pracownika i jest zagrożone karą grzywny.
Ochrona przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem stosunku pracy nie jest ochroną bezwarunkową. Istnieją bowiem okoliczności, których wystąpienie uzasadnia wypowiedzenie lub rozwiązanie umowy o pracę, mimo że pracownica jest w okresie ochronnym.
Zatrudniona w moim zakładzie pracy pracownica źle się wywiązywała ze swoich obowiązków, za co została ukarana naganą. Jej podejście do pracy jednak się nie zmieniło. Chciałem wypowiedzieć tej pracownicy umowę o pracę zawartą na czas nieokreślony, ale okazało się, że jest w ciąży. Czy mogę zwolnić pracownicę dyscyplinarnie, czy ze względu na ciążę jest ona bezkarna?
Może Pan rozwiązać z pracownicą w ciąży umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeśli zachodzą okoliczności uzasadniające taki sposób rozwiązania umowy o pracę, które powstały z jej winy. Pracownica w okresie ciąży nie jest zatem bezkarna.
Pracodawca może rozwiązać z nią umowę o pracę bez wypowiedzenia, jeśli dopuściła się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych lub popełniła przestępstwo uniemożliwiające kontynuowanie jej zatrudnienia na dotychczas zajmowanym stanowisku albo w sposób zawiniony utraciła uprawnienia konieczne do wykonywania przez nią pracy na tym stanowisku.
Na takie rozwiązanie umowy musi jednak wyrazić zgodę reprezentująca pracownicę organizacja związkowa. Pracodawca nie może w okresie ciąży pracownicy rozwiązać z nią umowy o pracę bez wypowiedzenia, jeśli takiej zgody nie uzyska.
W przypadku gdy w zakładzie pracy nie działa organizacja związkowa, decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym pracownicy w ciąży pracodawca podejmuje samodzielnie, jeśli istnieją podstawy do takiego rozwiązania umowy o pracę.



Autor : bhpekspert _DNIA 27-07-2006 - 13:41 | 5848 raz(y) oglądano.
Ochrona Zdrowia : Śmierć z klimatyzatora
Zdrowie Śmierć z klimatyzatora Lato sprzyja legionelozie, chorobie mylonej z grypą i zapaleniem płuc. Przypadki zachorowań odnotowano już w dziewięciu krajach



INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 330
Komentarzy: 1


Polecamy ebooki



BHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,191900014877 sekund.