VORTAL BHP
Aktualnie jest 860 Linki i 253 kategori(e) w naszej bazie
WARTE ODWIEDZENIA
 Co nowego Pierwsza 10 Zarekomenduj nas Nowe konto "" Zaloguj 27 maja 2024
KONTAKT Z NAMI

Robert Łabuzek
+48501700846
 
Masz problem z BHP
szukasz odpowiedzi ?
Szybko i gratisowo otrzymasz poradę
zadzwoń lub napisz na maila.

Na stronie przebywa obecnie....

Obecnie jest 60 gości i 0 użytkowników online.

Możesz zalogować się lub zarejestrować nowe konto.

Menu główne


Google

Przeszukuj WWW
Szukaj z www.bhpekspert.pl

Kategoria: NIE DO WIARY

Teksty opublikowane w tej kategorii.
Autor : God _DNIA 09-09-2023 - 00:00 | 346 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : RED PIL NEWS Rafał Kędzierski 14 września 2023
NaukaAutor : God _DNIA 25-08-2023 - 13:10 | 497 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : RED PIL NEWS Rafał Kędzierski 22 sierpnia 2023
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP
RED PIL NEWS  Wiadomości W Czerwonej Pigułce  Rafał Kędzierski 22 sierpnia 2023

Szukasz prawdy ? no to masz

Zadziwiające - Na Hawajach spłonęło wszystko oprócz domów miliarderów i celebrytów, pozostawały nietykalne dla ognia
Autor : God _DNIA 19-08-2023 - 10:11 | 546 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : RED PIL NEWS Rafał Kędzierski 17 sierpnia 2023
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP
RED PILL NEWS Rafał Kędzierski

Szukasz prawdy ? No to masz

Autor : God _DNIA 15-08-2023 - 07:56 | 514 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : RED PIL NEWS Rafał Kędzierski 13 sierpnia 2023
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP
Szukasz prawdy ? No to masz RED  PILL NEWS

Miliardy dolarów na hodowli niemowląt

Wiadomości w Czerwonej Pigułce

Rafał Kędzierski

Autor : God _DNIA 09-08-2023 - 15:14 | 561 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : Red PILL News 8 08 2023 Eksperymenty neurologiczne
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP
Red Pill News Wiadomości W Czerwonej Pigułce Rafał Kędzierski

Szukasz prawdy ? no to masz

Eksperymenty neurologiczne
Autor : God _DNIA 04-08-2023 - 07:38 | 532 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : RED PIL NEWS Rafał Kędzierski
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP

Szukasz prawdy ? No to masz - Rafał Kędzierski i RED PIL NEWS

Wiadomości z 3.08.2023Autor : God _DNIA 16-02-2023 - 12:41 | 528 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : RZUCANIE WYZWANIA ROSJI TO SZALEŃSTWO
Ogólne informacje
 
Mity w wykładni klasycznej to opowieści o bóstwach i istotach nadprzyrodzonych, które były przekazywane przez daną społeczność i zawierały w sobie wyjaśnienie sensu świata i ludzi w ich doświadczeniach zbiorowych i indywidualnych.


Obok tego znaczenia od XIX wieku zaistniało pojęcie mitu w znaczeniu potocznym.

 Utrwaliło się ono w przestrzeni publicznej, jako określenie zmyślonej historii, błędnego przypuszczenia czy przesądu.


 We współczesnej walce informacyjnej mity, jako zmyślone, nieprawdziwe historie odgrywają najważniejszą rolę w komunikacji pomiędzy ośrodkami władzy a społeczeństwem. Mają one ukształtować określony – pożądany przez ośrodki decyzyjne typ świadomości populacji i popchnąć energię społeczną w kierunku nakreślonym przez ośrodki zarządcze.Autor : God _DNIA 29-01-2023 - 10:19 | 937 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : BHP EKSPERT
Ciekawe tematy - Nie tylko BHP
Dzisiaj zadałem sobie pytanie jak długo nasza www.bhpekspert.pl strona jest w internecie ?

Zakładając działalność gospodarczą 1 sierpnia 1999 roku, zastanawiałem się jaką nadać firmie nazwę ?

Ponieważ już wtedy w 1999 roku miałem bardzo dużo wiedzy na temat bhp i praktyki  zdobytej na etacie Inspektora BHP w  Zakładzie Materiałów Ogniotrwałych Huty im Lenina, z czystym sumieniem firmie nadałem nazwę Agencja Usług BHP BHP EKSPERT

Strona , którą teraz oglądacie to nasza pierwsza strona firmowa, która powstała  w 2002 roku.Robert Łabuzek

Gratisowo, natychmiastowo udzielę porady z BHP

bhpekspert@gmail.com

501 700 846(Cały artykuł: ' BHP EKSPERT' |338 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God _DNIA 02-05-2013 - 18:47 | 4814 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : Syrop glukozowo - fruktozowy: Przerażająca historia "zgorzkniałego słodkiego biznesu"
Zdrowie

W 2011 r. 4,6 mln osób zmarło na świecie z powodu cukrzycy i jej powikłań, głównie chorób układu sercowo-naczyniowego. Koszty tej choroby wyniosły natomiast 465 mld dolarów. Jaką rolę odgrywa tu produkowany w Polsce syrop glukozowo-fruktozowy?


Syrop glukozowo - fruktozowy (izoglukoza) to wytwarzany z mąki pszennej lub kukurydzianej (w USA - pochodzącej z kukurydzy i pszenicy GMO) słodzik - substytut cukru, którego używa się masowo w Polsce m.in. do produkcji napojów, soków, w przemyśle cukierniczym (np. Cadbury Wedel), produkcji napojów (Coca-Cola, soki owocowe), w przetwórstwie owoców i warzyw. Słodkość jej jest porównywalna ze słodkością cukru (1 tonę cukru zastępuje się 1,1 tony izoglukozy).


Ponieważ ten słodzik nie jest wytworem natury, a kontrowersyjnym produktem biochemii, część ekspertów medycznych ostrzega, że wpływ izoglukozy na zdrowie człowieka nie jest zbadany. Jak pisze portal domivita.pl: "Codzienne spożywanie produktów zawierających syrop glukozowo-fruktozowy zwiększa apetyt i cukrzycy typu 2. Jedna porcja produktu słodzonego syropem zaspokaja całodobowe zapotrzebowanie na węglowodany. Konsumpcja wysoko przetworzonych cukrów prostych (glukozy, fruktozy) prowadzi do tzw. reaktywnej hipoglikemii tj. gwałtownych zmian poziomu insuliny oraz glukozy we krwi. Zapobiegać temu miała fruktoza o niskim indeksie glikemicznym. Niestety, spożywana w nadmiarze fruktoza stanowi jeszcze większe zdrowotne zagrożenie. Jest bowiem metabolizowana bardzo szybko, poza kontrolą organizmu ponieważ omija pewne szlaki metaboliczne.
Autor : God _DNIA 08-01-2007 - 16:24 | 6300 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : Miasto jak miraż
Niedowiary
Tekst: Afshin Molavi
Zdjęcia: Maggie Steber

Miasto jak miraż

Był sobie szejk, który miał wielkie marzenia. Jego królestwo na wybrzeżu Zatoki Perskiej było senną, spieczoną przez słońce wioską, zamieszkaną przez poławiaczy pereł, rybaków i kupców, którzy cumowali swoje rozklekotane stateczki i łodzie w wąskim strumieniu wijącym się przez miasteczko.

Lecz tam, gdzie inni widzieli tylko strumień ze słonawą wodą, ów szejk, Raszid ibn Sa'id al-Maktum, dostrzegał drogę prowadzącą w świat.

Pewnego razu, w 1959 roku, pożyczył wiele milionów dolarów od swego bogatego w ropę sąsiada - Kuwejtu i wybagrował strumień, aby mogły weń wpływać statki. Zbudował nabrzeża i magazyny, zaprojektował drogi, szkoły i domy mieszkalne. Jedni myśleli, że oszalał, drudzy że tylko się pomylił, ale szejk Raszid wierzył w potęgę rzeczy nowych. Czasem o świcie, ze swoim młodym synem Muhammadem u boku, przechadzał się po pustym nabrzeżu i malował w powietrzu swoje marzenia, używając słów i gestów. I w końcu stało się tak, jak mówił. Jego syn, szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum, rządzi teraz Dubajjem i wokół tamtego strumyka zrealizował własne marzenia, przekształcając snute o wschodzie wizje ojca w zalaną światłem, zabudowaną wieżowcami, klimatyzowaną krainę fantazji dla miliona ludzi. Swą sylwetką, przywodzącą na myśl Manhattan, światowej klasy portem i kolosalnymi wolnocłowymi centrami handlowymi mały Dubajj przyciąga dziś więcej turystów niż całe Indie, więcej statków niż Singapur i więcej zagranicznego kapitału niż wiele europejskich krajów. Obywatele 150 państw przenieśli się tutaj, by żyć i pracować. Dubajj zbudował nawet sztuczne wyspy, niektóre w kształcie palm, by pomieścić najbogatszych z nich. Jego tempo wzrostu gospodarczego, 16 proc., jest prawie dwukrotnie wyższe niż w Chinach. Budowlane żurawie sterczą w niebo jak wykrzykniki. Dubajj to także rzadki przykład sukcesu na Bliskim Wschodzie, w regionie porażek i stagnacji. Czy stanowi tylko efektowny przypadek, czy też jest wzorem wartym naśladowania przez inne kraje arabskie - to pytanie, które warto zadać dziś, gdy świat islamski ma problemy z modernizacją. Abd ar-Raman ar-Raszid, saudyjski dziennikarz i dyrektor kanału informacyjnego Al Arabija, ujmuje to tak: - Dubajj wywiera nacisk na resztę świata arabskiego i muzułmańskiego. Ludzie zaczynają zadawać swym rządom pytanie: Skoro Dubajj potrafi, dlaczego my nie? Dubajj, trzeba to stwierdzić, nie przypomina żadnego innego miejsca na Ziemi. To światowa stolica ekstrawaganckiego życia; w powietrzu iskrzy od wybuchowej mieszaniny nadmiaru i możliwości. To miejsce, w którym gwiazdy tenisa, takie jak Andre Agassi i Roger Federer, rozgrywają pokazowe mecze na lądowisku helikopterów na dachu megahotelu "Burdż al-Arab" ("Wieża Arabów"); miasto, gdzie inkrustowane brylantami telefony komórkowe po 10 tys. dolarów za sztukę sprzedają się jak świeże bułeczki. W ciągu minionej dekady bywałem w Dubajju dość często i zacząłem doceniać dziwaczną wielokulturowość miasta, w którym można zjeść posiłek we włoskiej restauracji prowadzonej przez Egipcjanina, z indyjskim szefem kuchni i filipińskimi kelnerami. Albo obserwować przed świtem, jak tłum angielskich ekspatriantów zataczając się, wraca do domu z pubu, podczas gdy muzułmańskie wezwania do modlitwy odbijają się echem w ulicach.

Dubajj stworzył jedno z najbardziej dynamicznych środowisk biznesowych na świecie. - Nie chodzi tylko o budynki, wyspy i hotele - twierdzi Ali asz-Szihabi, wykształcony w Princeton dyrektor jednego z czołowych banków inwestycyjnych. - To sprawa tego, co niewymierne: prawa, przepisów, liberalnego środowiska społecznego. Przy braku podatków od osób prawnych i od dochodów, doskonałym systemie bankowym i prawodawstwie faworyzującym majątek i własność, Dubajj ucieleśnia stare motto szejka Raszida: "Co jest dobre dla kupców, jest dobre dla Dubajju." No i jest jeszcze jego syn, szejk Muhammad, 57-letni władca Dubajju, którego Edmund O'Sullivan, redaktor naczelny Middle East Economic Digest (Bliskowschodniego Przeglądu Gospodarczego), nazywa "radykalnym modernizatorem" oraz "najbardziej znaczącą postacią w Arabii od czasów króla Abd al-Aziza" - założyciela współczesnej Arabii Saudyjskiej, który dzięki zasobom ropy naftowej swego kraju stał się jednym z głównych graczy na światowej arenie. Szejk Muhammad (przez wielu nazywany szejkiem Mo) nie przypomina tradycyjnego bliskowschodniego autokraty i zarządza Dubajjem jak dobry dyrektor generalny. Bywa często widywany za kierownicą samochodu, kiedy objeżdża obrzeża Dubajju, oglądając swoje place budów, tak jak jego ojciec, o brzasku. Czasem pojawia się niezapowiedziany w takim miejscu pracy, by zadać kilka trudnych pytań, wylać od ręki kiepskich kierowników i nagrodzić najofiarniejszych pracowników. Wybiera spośród nich następne pokolenie dubajjskiego kierownictwa, w tym wiele kobiet.

Ale ten sukces ma też swoje drugie oblicze. Od strony demograficznej Dubajj nie jest arabskim miastem-państwem - obywatele ZEA to niespełna jedna ósma jego mieszkańców, a 60 proc. ludności stanowią południowoazjatyccy gastarbeiterzy. Wielu wykształconych Hindusów żyje tu wygodnie, a kilku zbiło majątek. Jednak dla innych jest to ślepy zaułek. Przeciętny robotnik zarabia ok. pięć dolarów dziennie, pracując po 12 godzin w dotkliwym upale. (Human Rights Watch podała, że w 2004 roku w budownictwie miało miejsce prawie 900 wypadków śmiertelnych, w tym także z powodu udaru cieplnego.) Wielu robotników tkwi tu przymusowo, bo w swoich krajach zostali wciągnięci w pułapkę zadłużeniową przez agentów pobierających niebotyczne opłaty za wizy zezwalające na pracę. - Gdybym nie musiał spłacić długu, jeszcze dziś wróciłbym do domu - powiedział mi pewien człowiek. - Nie mamy nic - oświadczył Kutty, niski 25-latek o zapadniętych policzkach, pochodzący z indyjskiego stanu Kerala. - Przeżywamy tu koszmar i nikogo to nie obchodzi.


(Cały artykuł: 'Miasto jak miraż' |1247 więcej słów||Wyślij artykuł do znajomych|Strona gotowa do druku)


Autor : God _DNIA 01-11-2006 - 08:46 | 6667 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : Aktualizacja: poniedziałek, 13 czerwca 2005 godz. 21:49
Pracodawca i Pracownik Rozgrzewka” jako mobbing Pracodawca nie ogrzewał zimą swoich dwóch sklepów, a skarżące się ekspedientki zabierał do lasu i organizował im „rozgrzewkę”: miały biegać, podciągać się na gałęziach i chodzić na rękach – podejrzewa prokuratura w Głogowie. Mężczyźnie postawiono zarzut znęcania się nad pracownicami.Autor : zmiany _DNIA 29-06-2003 - 11:05 | 7913 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : ZAŁOGA NAUTILUSA ZNAKI NA POLACH 2003 UFO ??
Niedowiary Czekaja na osoby, które chcą razem z nimi badać niewyjaśnione zjawiska.

ZAŁOGA NAUTILUSA to grupa ludzi w calej Polsce, którzy są połączeni taką samą pasją - poznawaniem "nieznanego". Czekaja na maile. piszcie kilka najważniejszych informacji o sobie: miasto, telefon, jeśli jest to możliwe - kilka słów o swoich zainteresowaniach.Autor : urlop _DNIA 25-06-2003 - 00:32 | 7495 raz(y) oglądano.
NIE DO WIARY : NIE DO WIARY - PIKTOGRAMY-ZNAKI W ZBOŻU 2003 ! ! r.
Niedowiary Było jeszcze widno, godzina ok. 21:00 i nagle na niebie kilkanaście osób zauważyło dziwne błyski na niebie, w różnych miejscach. Innym ciekawym zjawiskiem była czerwona łuna o wysokości ok. 2 metrów i szerokości ok. 5m, która pojawiła się tylko na kilka sekund, oświetliła ona na czerwono fragment pola i szybko zgasła. Widok był niesamowity.INDIE 2015


Nasza nowa strona


Kodeks pracy


OKRESOWY Dla SŁUŻBY BHP, SZKOLENIE SIP


Kategorie


POZWOLENIA ZINTEGROWANE-HANDEL CO2


Głosowanie

Czy Państwowa Inspekcja Pracy spełnia swoją rolę

[ Wyniki | Ankiety ]

Głosów: 330
Komentarzy: 1


Polecamy ebookiBHP EKSPERT Sp.z o.o.

NIP 678-315-47-15 KRS 0000558141 bhpekspert@gmail.com
tel.kom.(0)501-700-846
Tworzenie strony: 0,231636762619 sekund.